stélka.jpg

Zlín – 11.9.2018 Vědcům z Centra polymerních systémů zlínské univerzity Tomáše Bati se podařilo dokončit prototyp „chytré stélky“, která bude použitelná téměř do jakékoliv boty. Právě v minulých dnech tento unikátní prototyp stélky představili zlínští vědci společně se zástupci společnosti miomove, která stojí za nápadem chytré boty, na světové premiéře v americkém San Francisku.

„Jedná se o unikátní chytrou stélku, kterou se nám podařilo vyvinout a vyrobit ve 2 funkčních prototypech. Představili jsme ji přímo ve startupovém centru v Silicon Valley,“ přiblížil Daniel Majc ze společnosti miomove.

velvyslanec7.jpg

Centrum polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně navštívil velvyslanec USA v České republice Stephen B.King. V doprovodu rektora univerzity Petra Sáhy si prohlédl laboratoře i technologickou halu.

“Jsem centrem velmi, ale velmi nadšen. Zejména proto, že univerzita je velmi mladá, má teprve 17 let. Líbí se mi hlavně výzkum a vývoj, který tady na univerzitě děláte. Česká historie říká, že Češi mají zlaté ruce. To je jistě pravda, ale budoucnost světa vidím v HI-TECH technologiích. A to je přesně to, co se zdejší univerzita snaží dělat. Přináší českou podnikavost, českou kreativitu a českou pracovitost globální ekonomice”, řekl americký velvyslanec Stephen B. King.

pravnuk4.jpg

Thomas Archer Baťa, pravnuk zakladatele firmy Tomáše Bati,  navštívil v pátek 17.8. 2018 během své návštěvy Zlína také Centrum polymerních systémů UTB. Zajímal ho zejména vývoj tzv. chytré boty a podíval se rovněž do laboratoří, kde se pracuje na  hydrogelech.

„Chytrá bota je perfektní nápad, myslím, že v dnešní době by mohla najít velké uplatnění“, řekl Thomas Archer Baťa. „Také hydrogely jsou velmi zajímavé, líbí se mi jejich možné využití hlavně v obuvnické či medicínské oblasti“, doplnil.

slobodianP.jpg

Dne 25. 6. 2018 byl v pražském Karolinu slavnostně předán jmenovací dekret doc. Ing. Petru Slobodianovi , který byl jmenován profesorem v oboru Technologie makromolekulárních látek.
Prof. Petr Slobodian je akademickým pracovníkem na Centru polymerních materiálů Fakulty technologické. Působí také na Centru polymerních systémů UTB, kde je vedoucím výzkumné skupiny, která se zaměřuje na výzkum systémů se senzorickými vlastnostmi, zejména senzorických materiálových elementů pro hybridní a programovatelné materiály.

smarak_certificate.jpg

S významným oceněním přijel ze 4. mezinárodní konference v Maďarsku „Bio-Based Polymers and Composites pan Smarak Bandyopadhyay. Získal 3. místo v posterové sekci za prezentaci s názvem “Preparation and characterization of bacterial cellulose suspension to fabricate thin film intended for its application in food packaging”. Spoluautory jsou Nabanita Saha, Oyunchimeg Zandraa and prof. Petr Sáha. K úspěchu gratulujeme.

pard1.JPG

3. července 2018 navštívil Centrum polymerních systémů UTB ve Zlíně rektor pardubické univerzity prof. Jiří Málek společně s kancléřkou Mgr.Lucií Kaškovou. Během návštěvy si prohlédli budovu a zejména laboratoře centra. Prof. Jiří Málek pobýval dlouhodobě v zahraničí, kde přednášel a vědecky pracoval na Universidad Hispalense v Seville, Universitat Politécnica de Catalunya v Barceloně a National Institute for Material Science v japonské Cukubě. V současnosti působí na Katedře fyzikální chemie Fakulty chemicko-technologické, kde se podílí na výuce ve specializaci a vedení diplomových a disertačních prací.

nadace002.jpg

V sobotu 16. června 2018 navštívili Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně členové správní rady švýcarské nadace Bata Shoe Foundation. Během návštěvy města zavítali členové také do Centra polymerních systémů, kde je provedli rektor univerzity prof. Petr Sáha a ředitel centra prof. Vladimír Sedlařík. Návštěvu Zlína zorganizovala Monica Pignal Baťová, vnučka zakladatele firmy. Mezi přítomnými hosty byl například její manžel Regis Pignal nebo Chris Kirk, předseda jednoho z nejvyšších řídicích orgánů firmy Baťa. Návštěvy se zúčastnil také Tom Ducker, bývalý hlavní právní poradce v obuvnickém koncernu firmy Baťa. Ten se na památku svých českých rodičů rozhodl věnovat každoroční stipendium ve výši 300 liber pro českého studenta, který bude studovat na Lincoln College University of Oxford v bakalářském nebo vyšším stupni studia.

+420 734 262 658