asabuwa.jpg

Vážené kolegyně a kolegové,

rád bych Vás pozval na přednášku dr.  Asabuwa N. Fahanwi, Ph.D. na téma „Brief Information on surface modified nanocellulose and its related applications“, která se bude konat dne 14.11.2018 od 13:00 na Centru polymerních systémů v konferenční místnosti (č.137/U17).

Všichni jste srdečně zváni.

stélka1.jpg

Zlín – 11.9.2018 Vědcům z Centra polymerních systémů zlínské univerzity Tomáše Bati se podařilo dokončit prototyp „chytré stélky“, která bude použitelná téměř do jakékoliv boty. Právě v minulých dnech tento unikátní prototyp stélky představili zlínští vědci společně se zástupci společnosti miomove, která stojí za nápadem chytré boty, na světové premiéře v americkém San Francisku.

„Jedná se o unikátní chytrou stélku, kterou se nám podařilo vyvinout a vyrobit ve 2 funkčních prototypech. Představili jsme ji přímo ve startupovém centru v Silicon Valley,“ přiblížil Daniel Majc ze společnosti miomove.

smarak_certificate.jpg

S významným oceněním přijel ze 4. mezinárodní konference v Maďarsku „Bio-Based Polymers and Composites pan Smarak Bandyopadhyay. Získal 3. místo v posterové sekci za prezentaci s názvem “Preparation and characterization of bacterial cellulose suspension to fabricate thin film intended for its application in food packaging”. Spoluautory jsou Nabanita Saha, Oyunchimeg Zandraa and prof. Petr Sáha. K úspěchu gratulujeme.

Konference HR - 2019

hr2.JPG

V rámci řešení projektu OP VVV Rozvoj kapacit pro výzkum a vývoj („HR Award“) se vyhlašuje interní výběrové řízení na účast na konferenci.

Cíl cesty: aktivní prezentace výzkumných výsledků CPS v mezinárodní spolupráci. Prezentace musí být ve formě přednášky (preferuje se forma zvané nebo hlavní přednášky).

Cílová skupina: výzkumní pracovníci CPS, doktorandi realizující své studium CPS

Noc_vedcu_full_46.jpg

Prohlídky laboratoří, nejrůznější vědecké experimenty i nejnovější objevy. To vše si v pátek 5. října 2018 prohlédly stovky lidí z řad veřejnosti. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně totiž opět po roce připravila Noc vědců. Akce se tentokrát nesla v duchu oslav 100 let od počátků samostatného českého vědeckého prostředí. Noci vědců se zúčastnilo také Centrum polymerních systémů, které kromě jiného představilo i tzv. chytrou botu. Lidé si mohli také odnést celou řadu zajímavých výrobků z 3D tiskárny. Na přednáškovém maratonu Science café se mluvilo o chemii v superpočítačích, měření, století plastu a vývoji výživy člověka. Zapojení mozkových závitů zase nabídla speciálně vytvořená Exit room.

velvyslanec7.jpg

Centrum polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně navštívil velvyslanec USA v České republice Stephen B.King. V doprovodu rektora univerzity Petra Sáhy si prohlédl laboratoře i technologickou halu.

“Jsem centrem velmi, ale velmi nadšen. Zejména proto, že univerzita je velmi mladá, má teprve 17 let. Líbí se mi hlavně výzkum a vývoj, který tady na univerzitě děláte. Česká historie říká, že Češi mají zlaté ruce. To je jistě pravda, ale budoucnost světa vidím v HI-TECH technologiích. A to je přesně to, co se zdejší univerzita snaží dělat. Přináší českou podnikavost, českou kreativitu a českou pracovitost globální ekonomice”, řekl americký velvyslanec Stephen B. King.

pravnuk4.jpg

Thomas Archer Baťa, pravnuk zakladatele firmy Tomáše Bati,  navštívil v pátek 17.8. 2018 během své návštěvy Zlína také Centrum polymerních systémů UTB. Zajímal ho zejména vývoj tzv. chytré boty a podíval se rovněž do laboratoří, kde se pracuje na  hydrogelech.

„Chytrá bota je perfektní nápad, myslím, že v dnešní době by mohla najít velké uplatnění“, řekl Thomas Archer Baťa. „Také hydrogely jsou velmi zajímavé, líbí se mi jejich možné využití hlavně v obuvnické či medicínské oblasti“, doplnil.

+420 734 262 658